Na co si dát pozor u fotografování interiéru?

Kvalitní interiérová fotografie dokáže divy. Většina lidí hledá ubytování, dovolenou, wellness, restaurace a další služby podle fotografií v katalozích nebo na internetu. Také v případě prodeje nebo pronájmu nemovitosti se vyplatí zainvestovat. Někdy je potřeba vyfotit veletrhy, firemní prostory nebo sklady. I ten sebekrásnější interiér nezaujme na odbytých fotkách. Zaměřte se na správnou prezentaci, a využijte služeb, které nabízí například profesionální fotograf v Praze. Z celkem obyčejného ubytovacího zařízení dokážou skvělé fotky udělat místo, kde rázem není o zákazníky nouze. Prezentaci je samozřejmě nutno doplnit kvalitním textem.

Kvalita patrná z fotografií

Potencionální zákazníci se zaměřují na kvalitu, a ta by měla z fotek vyzařovat. Jakmile se něco nezdá už na fotce, je zde riziko, že to ve skutečnosti bude ještě horší. První, čeho si všichni všímají, jsou obrázky, a z toho je dobré vytěžit co nejvíce. Focení podomácku nefunguje, vyplatí se zavolat profesionála.

Kvalitní interiérová fotografie zachytí v rovnováze vnitřní prostory, zařízení, doplňky a celkovou atmosféru. Samozřejmě nelze vše vměstnat do jedné fotky, důležité jsou i obrázky doplňkové, zaměřené na podstatné detaily.

Focení uvnitř domu často vyžaduje náročné vybavení, včetně světelného parku. Pokud se technika skloubí se zkušenostmi, může být výsledek uchvacující.

Práce se světlem

Práce se světlem je u vnitřních prostor zásadní. Buďto je třeba na fotografii dodržet prostorové a světlené členění místa, nebo může fotograf dotvořit určitou atmosféru sám. Nasvícením můžeme určitou část místa potlačit či vyzdvihnout. Mělo by být dopředu jasné, jak má snímek vypadat. Ve většině případů se volí kompozice mírně diagonálně, na roh místnosti. Odpovídá to přirozenému vnímání reality, prostor se opticky zvětší, snímek působí dynamičtěji. Zkontrolujte, zda jsou všechny kolmé linie rovnoběžné. Při focení je většinou použit nadhled, aby se zabral celý prostor.

Jak najít správného profesionála?

Dobrý profesionální fotograf interiérů by měl mít ke zhlédnutí ukázky svých prací, dobré technické zázemí a kvalitní prezentaci. Odborník zvládne vytvořit fotografii, která něčím na první pohled zaujme. Popere se i s překážkami, jako je nedostatek světla, členitost interiéru, kontrasty. Pracuje s celkem i detaily. Důležité je vzbudit pocit harmonie, ne pouze vytvořit prvoplánovitě umělecké fotografie bez života. Následná úprava fotek je nezbytnou částí celého procesu. Ledacos jde vylepšit a vyzdvihnout.

Čtěte dále: